Wtryskiwacze po regeneracji – kiedy opłaca się kupować

Silniki diesla mają wiele zalet, z tego też powodu bez przerwy są wybierane przez klientów. Ale jeśli ulegnie coś w nich poważniejszej usterce, to liczyć się trzeba z naprawdę wysokimi kosztami, dochodzącymi niekiedy nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu usterki mogą między innymi dotyczyć wtryskiwaczy, co będzie skutkowało problemami ze stabilną pracą jednostki napędowej. Nowe wtryskiwacze do diesla są bardzo drogie, ponieważ nie znajdzie się do nich żadnych zamienników, i trzeba je kupować wyłącznie w autoryzowanych serwisach.

Przy starszych samochodach czasami wtryski kosztować mogą więcej niż kosztuje całe auto, dlatego też szuka się jakiś tańszych rozwiązań. Jeden z nich to jest wykonanie regeneracji, która w większości przypadków umożliwi przywrócenie oryginalnych parametrów, a tym samym umożliwi jazdę przez kolejne kilkanaście lat. Ale nie zawsze te elementy da się zregenerować, ze względu na zbyt duże uszkodzenia.

W takim przypadku można poszukać takich zregenerowanych wtryskiwaczy w jednym ze sklepów, przy odrobinie szczęścia może się je udać sprowadzić już następnego dnia. Przy takim zakupie trzeba bardzo dokładnie określić co się potrzebuje, podając przykładowo numer w formie 0445115079 dzięki temu uniknie się pomyłki. Ważne także będzie to, ile wtryskiwaczy będzie do kupienia, a to wychodzi dopiero po rozmontowaniu. W pewnych przypadkach wystarczy zmienić jedynie kilka tych, które najbardziej są zużyte, ale zdarzają się też sytuacje, że trzeba to zrobić ze wszystkimi.

+Reklama+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić