Jakie są podstawowe etapy projektowania internetowej strony

Prosta nawet strona internetowa będzie wymagała odpowiedniego zaplanowania, zrobienia a na koniec uruchomienia. Z tego też powodu jeśli ktoś chce zrobić taką dla firmy, to powinien wiedzieć, z czego będzie się składał cały proces. Przede wszystkim trzeba znaleźć kogoś, kto zajmie się wszystkimi pracami. Zrobić to można przy użyciu wyszukiwarki, po wpisaniu w niej słów sklepy internetowe dostanie się wykaz wyników do przeglądnięcia. Tworzenie strony rozpocząć należy od szczegółowego określenia oczekiwań i potrzeb.

Wykorzystując te informacje będzie do przygotowania wstępny zarys nowego serwisu razem z ustaleniem funkcjonalności. Na takim etapie określa się również zakres prac do wykonania oraz koszty, które będą się z tym wiązać. Jeżeli podejmie się decyzję o dalszych pracach, to należy wszystkie ustalenia dokładnie spisać, umowa określająca zakres prac, termin oraz cenę to kluczowa sprawa jakiej nie należy pomijać. Po podpisaniu umowy wykonawca zapewne przystąpi do wykonywania.

Z jednej strony do przygotowania będzie oprawa graficzna, a z drugiej zespół programistów zacznie przygotowywać wszystkie funkcjonalności oraz wstępnie wszystko konfigurować. Ten etap trwa do momentu gdy wszystko nie będzie w pełni gotowe, a także dokładnie sprawdzone i przetestowane. Dopiero wtedy można planować produkcyjne uruchomienie strony i jej udostępnienie w sieci. W wielu przypadkach na tym współpraca się nie kończy, bo strona jest rozbudowywana o kolejne funkcjonalności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić