Czy warto używać zamienników tonerów i tuszy

Użytkowanie na co dzień drukarek w firmie będzie się wiązać z tym, że zależnie od posiadanego modelu co jakiś czas kończy się w nich toner albo tusz. W wielu przypadkach zakup takich materiałów do eksploatacji konieczny będzie nawet raz w miesiącu, ale czasami starczy to zrobić raz na parę lat. Jeżeli ktoś drukuje dużo, to w przypadku oryginalnych produktów koszty tego mogą być dość spore, z tego też powodu warto pomyśleć o zakupie jakiś zamienników. Wytwórcy sprzętu drukującego rzecz jasna bardzo niechętnie patrzą na coś takiego.

W końcu oferowane przez nich tonery do drukarek Canon stanowią całkiem sporą część ich sprzedaży, i w wielu przypadkach duża część strategii podporządkowana jest pod to. Tłumaczą to też tym, że nieoryginalny tusz może spowodować pogorszenie jakości wydruków czy nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia. Wszystko zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki zamiennik zostanie zastosowany.

Faktycznie produkty z najniższej półki mogą mieć kiepską jakość i nie zapewnić niezbędnych parametrów. Ale na rynku działa również dużo firm, które mają swoje tusze Brother zamienniki na faktycznie dobrym poziomie, nie ustępując niczym jeśli chodzi o jakość oryginalnym materiałom. A dla klientów z pewnością naprawdę dużym plusem będą ceny, mogące się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli ktoś potrzebuje wydrukować parę kartek na miesiąc, to stanowić to zapewne dla niego nie będzie jakiejś dużej różnicy. Lecz jeżeli różnych tuszów czy tonerów trzeba kupić kilka na miesiąc, to przy zakupie zamienników można faktycznie sporo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić