Jakie są najważniejsze rodzaje ogrodniczych folii

Współczesna branża ogrodnicza korzysta coraz częściej z najróżniejszych folii. Niezwykle często Folie ERG Bieruń wykorzystywane są chociażby do budowania najróżniejszych tuneli. Takie tunele zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając równocześnie w środku niezbędną temperaturę i wilgotność. Na naszym rynku znajdzie się dużo różnych odmian folii ogrodniczych, jakie różnią się parametrami technicznymi, właściwościami oraz ceną.

Dlatego jeśli ktoś planuje zająć się uprawianiem warzyw czy kwiatów i chce to robić w tunelu, to nie będzie miał problemów z wybraniem optymalnej opcji. W pierwszej kolejności istotne będzie to, na jak długi okres czasu taka folia będzie kupowana. Modele przeznaczone tylko na dwa sezony, to znaczy wiosenny i jesienny kosztują znacznie mniej, lecz wynika to z tego, że zwyczajnie są cieńsze i mniej wytrzymałe. Z tego też powodu niejednokrotnie lepszą opcją będzie zakupienie folii wieloletniej, bo tego typu modele mają jeszcze dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich wytrzymałość.

Zastanowić się też można nad wybraniem wielowarstwowej folii, która jest znacznie solidniejsza i trwalsza. Jednak przy takich wersjach sprawdzić należy jak wygląda w nich przepuszczalność światła. Parametr ten jest bardzo istotny dla prawidłowego wzrostu roślin, jeśli ilość światła będzie za mała to mogą one nie mieć optymalnego mikroklimatu. Takie folie dostępne są w wielu rozmaitych rozmiarach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić