Niestandardowe metody ogrzewania domów – co jest do dyspozycji

Posiadacze domów mają wiele opcji w temacie ogrzewania budynków. Oczywiście bez przerwy największym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju instalacje CO, ale coraz częściej wybierane są dodatkowo inne rozwiązania.

Coraz chętniej wybierane są chociażby piece wolnostojące. Stanowią one ciekawą alternatywę dla zwykłych kominków, gdyż nie wymagają pracochłonnego montażu. Wystarczy przy użyciu odpowiedniej rury podpiąć je do przewodu kominowego, aby się cieszyć ciepłym wnętrzem. W zależności od wielkości piece takie zagrzać mogą nawet kilka pomieszczeń, sprawdzą się więc doskonale jako uzupełnienie klasycznej instalacji.

Doskonale sprawdza się również ogrzewanie przy wykorzystaniu kominków. Tutaj do dyspozycji jest parę opcji, w tym rzeczywiście skuteczne kominki z płaszczem wodnym. W przypadku tego rozwiązania wodne wkłady kominkowe posiadają między dwiema ściankami cienką warstwę wody, która nagrzewa się od płomieni w środku. Taki kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko zostanie rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach.

Rosnącą popularnością wśród odbiorców cieszą się także biokominki. Ich ogromną zaletą jest łatwa i szybka obsługa, nie trzeba bowiem rąbać drewna na kawałki, rozpalać ognia a później wyrzucać popiołu. W coraz częstszych sytuacjach wręcz nie ma innej możliwości, jeżeli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, ponieważ coraz to nowe regiony zabraniają palenia drewnem i węglem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić