Hologramy – jakie są ich najpopularniejsze sposoby wykorzystania

Pierwsze hologramy powstały już przed kilkudziesięciu laty, i od razu też zachwyciły swoim wyglądem i pięknem. Wykonuje się je przy pomocy laserów o dużej precyzji, które przez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują trójwymiarowy obraz. Zależnie od kąta patrzenia i padania światła tak wykonane obrazy mogą się mienić wspaniałymi barwami, i wyglądać faktycznie jakby były rzeczywiste.

Przez to właśnie zaczęto je powszechnie stosować do różnego rodzaju zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć na przykład na banknotach, różnego rodzaju akcjach i obligacjach czy urzędowych drukach, lecz również innych dokumentach czy biletach. Podrobienie skomplikowanego hologramu jest bardzo trudne, gdyż potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

Z tego też powodu wszelkie dokumenty które się w taki sposób zabezpiecza są znacznie bardziej bezpieczne niż zwykłe, które można wydrukować przy pomocy dobrej drukarki. Jeżeli okaże się to konieczne, to druki zabezpieczone mogą posiadać niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak przykładowo nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytania będzie potrzebny wyspecjalizowany sprzęt, za pomocą którego będzie można potwierdzić autentyczność, lecz to zagwarantuje najwyższy stopień ochrony. Jak się okazuje technologia ta stosowana jest także do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić