Wykończenie wnętrz – do jakich celów można wykorzystać korek

Architekci i projektanci cały czas poszukują nowych materiałów wykończeniowych, za pomocą których mogliby realizować swoje wizje i pomysły. W ostatnich czasach coraz bardziej popularny jest korek, i to z kilku różnych powodów. Przecież znany jest świetnie każdemu miłośnikowi wina i szampana, ponieważ to nim właśnie zamyka się butelki. Ale kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak interesujące właściwości, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Bardzo popularne stają się w ostatnim czasie na przykład korkowe wykładziny.

Przede wszystkim niezwykle ładnie i elegancko one wyglądają, do dyspozycji jest dużo najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać dla siebie coś ciekawego. Lecz warto zwrócić także uwagę na użytkowe parametry, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, świetnie też chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwijaniem się pleśni i grzybów. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem są odporne na wodę i zabrudzenia.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy zrobione z korka, jakie są kładzione w narożnikach między ścianą i podłogą. A jeśli ktoś chce, to może też pod panele czy deski zastosować podkłady korkowe, cechujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Sporo informacji w temacie korka, jak też sklepów oferujących produkty wykonane z tego właśnie materiału można znaleźć w internecie, na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce słów gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić