Wybór rachunkowego biura – o czym trzeba pamiętać

Decyzja o zleceniu spraw księgowych w swojej firmie do biura rachunkowego powinna być porządnie przemyślana. Spora część przedsiębiorców średnio zwraca na to uwagę, ale Kraków księgowość i jej rzetelne prowadzenie jest niezwykle istotne. W przypadku jakiś zaniedbań, albo co gorsza jakimś oszukiwaniu mogą zostać nałożone duże kary, które zagrozić nawet mogą istnieniu firmy. Z takich też powodów wybierając na taką opcję należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw.

Na naszym rynku działa spora ilość biur rachunkowych, których cennik oraz zakres usług są bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności należy się zorientować, jakimi kompetencjami dysponował będzie każdy księgowy Kraków pracujący w znalezionym biurze. Jeszcze do niedawna od takich osób wymagane było posiadanie specjalnego certyfikatu. Obecnie potrzebny on nie jest, ale jeżeli zatrudnieni w biurze takie certyfikaty będą posiadać, to zaświadczy to dobrze o ich kompetencjach i umiejętnościach. Niezwykle istotna jest również współpraca na co dzień.

Działalność biznesowa wymaga niejednokrotnie sprawnego kontaktowania się w księgowych tematach, i kontakt taki powinien zawsze być, czy to bezpośrednio, czy telefonicznie albo mailowo. Niektóre duże biura rachunkowe Kraków dysponują większą ilością klientów, co czasami skutkuje sporym zmniejszeniem jakości kontaktu. Klienci z tego typu biur nie będą mieli żadnego dostępu do księgowych zajmujących się ich rozliczeniami, a mogą porozmawiać jedynie z konsultantami. Przy prostych księgowych tematach może to wystarczyć, ale jeśli do analizy będzie jakiś poważniejszy temat, to niejednokrotnie robi się niemały kłopot.

Następną istotną kwestią jest ubezpieczenie OC. Co prawda nie ma obowiązku jego posiadania, lecz dla swojego spokoju najlepiej zdecydować się na takie Kraków biuro rachunkowe, które polisę będzie miało. Przy pojawieniu się się jakiś pomyłek w rozliczeniach to przedsiębiorca finansowo będzie odpowiadał przed urzędnikami. Ale jeżeli biuro rachunkowe będzie posiadało odpowiednią polisę, to można będzie z niej odzyskać pieniądze.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić