Walory sztucznego boiska – trawniki rolowane

Nadzwyczaj istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, bo to właśnie dzięki temu, będziemy mieć pewność, iż spełnia on wszystkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe mecze. Istotnym faktem jest to, aby krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a również, żeby typ trawy dopasowany był do podłoża, w jakim ma pozostać ona zasiana. Oprócz tego profesjonaliści twierdzą, iż ma obowiązek występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeżeli chodzi o trawniki rolowane, jakie nie będą ze sobą kolidowały. Jeśli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wówczas powinniśmy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

Żeby nasza idealna nawierzchnia ekspresowo rosła musimy również zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, dlatego także może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia. Warto pamiętać też o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, gdyż jedynie we właściwych warunkach może on gruntownie spełniać swe funkcje. Niezwykle ważna jest też pielęgnacja trawnika – w tym wypadku również nawadnianie.

Znaczące w prawidłowym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, więc zataczać okrąg wokół całego boiska. To właśnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą powierzchnie boiska – więcej o tym poczytasz na www.xeroflor.pl. Odpowiednio zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pełne przekonanie, że cała powierzchnia będzie odpowiednio nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić