Często kupowane przez klientów rodzaje opału

Piece stosowane w domach mieszkalnych przystosowane są do różnego rodzaju paliwa. Niektóre mogą spalać tylko ekogroszek lub węgiel, i wtedy nie ma możliwości wyboru. Lecz do sporej ilości urządzeń tego typu można wsypywać inne materiały, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i czym się charakteryzują.

Chyba najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Jest on wytwarzany z dobrze wysuszonej słomy, co znacząco zwiększa opałową wartość, która jest jedynie kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla. Dlatego też ten typ pelletu uznaje się za najbardziej atrakcyjny jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę.

Nieco droższy, ale też i nieco wydajniejszy, jest pellet drzewny Zamość. Do jego wytworzenia są wykorzystywane wysuszone trociny z tartaków i zakładów drzewnych, jakie po sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Przez to, że drzewny pellet ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż naturalne drewno. Najwięcej trzeba wydać jeżeli planuje się kupić ekogroszek Zamość, ale też i ten produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej spośród wszystkich paliw.

Ogromną zaletą ekogroszku jest to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, jakie w dużym stopniu obniżają opałową wartość. Decydując się na zakup któregoś z wymienionych paliw należy pamiętać o tym, aby przechowywać je w odpowiedni sposób. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje lub zamoknie, to będzie się znacznie gorzej palił. Dlatego też składować go trzeba w suchym miejscu, bez nadmiarowej wilgoci.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić