W jakich zastosowaniach stosuje się siłową hydraulikę

Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje elementarne fizyczne prawa, które od wieków są znane. I od dawna główna zasada działania maszyn opierających się o te prawa jest cały czas ta sama, choć oczywiście mocno się zmieniły możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to hydraulika siłowa, która powszechnie jest używana w licznych branżach przemysłowych. Zapewne chyba każdy z nas miał okazję widzieć koparkę, w której łyżka jest połączona kilkoma przewodami z resztą maszyny.

W tych przewodach znajduje się płyn lub olej, przy pomocy którego jest przenoszona siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Te trzy podzespoły, czyli przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W wielu przypadkach w tego typu mechanizmem mogą się pojawić dodatkowe elementy, na przykład takie jak różne wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które zostaje przekazywane następnie do siłowników przy pomocy wytrzymałych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi pojazdami systematy siłowej hydrauliki stosowane są w wielu branżach. Znaleźć je można powszechnie w urządzeniach budowlanych, rolniczych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich plusem jest wysoka niezawodność połączona z prostą, mało skomplikowaną budową. A także duża oferta części zamiennych, jakie bez problemów można zamówić odwiedzając jakiś osprzęt hydrauliczny sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić