W jakich przypadkach starać się można o upadłość konsumencką

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Jednak z różnych powodów niekiedy przestają one takie pożyczki spłacać, co powoduje duże komplikacje w ich codziennym życiu. W szczególności przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, zaczynają się też działania komornicze i egzekucyjne.

Jeśli tego typu sytuacja utrzymywać się będzie przez kilka miesięcy i dana osoba nie ma szansy na spłacenie posiadanych długów, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Możliwość taka w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie otworzyło szansę na powrót do normalnego życia. Aby móc skorzystać z takiej opcji, to w pierwszej kolejności należy być osobą fizyczną nieprowadzącą swojej firmy. Poza tym w przepisach jest określone, że okres bez spłat swoich zobowiązań wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna wystąpienia problemów, jeśli do niej się przyczyniło celowe działanie lub niedbalstwo, to wtedy decyzja będzie odmowna. Dużo na ten temat znaleźć można w internecie, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić