Protetyk i łatwe zęby – jakim sposobem mieć ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, schludnych zębów to nieodłączny element aktualnego kanonu interesująca. Istotne niemniej jednak, żeby zęby były łatwe. Niestety, niedużo osób posiada profesjonalny zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia właściwie trudno zanotować.

Właśnie dlatego nie żądają one szczególnego leczenia. Czasem niemniej jednak pojawia się znaczny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują wielki dokuczliwość u młodego pacjenta. Również pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi ingerencja ortodonty, tym lepiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są niezwykle drobne i pojawiają się wolne przestrzenie. Istotną metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym wspomaga ekspert – stomatolog Warszawa Wola. Przy niezmiernie zawiłych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze wyjątkowych zamków i drutu o odpowiedniej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera ustaloną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. Dzięki właściwemu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w własnym życiu posiada tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, i nieodzowne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. W pewnych sytuacjach w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. W owym czasie również konieczna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta wyjątkowej protezy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić