Porady dla pacjentów gabinetów stomatologicznych – jak zachować się w trakcie wizyty u dentysty?

Nie od dziś wiadomo, iż zachowania dzieci podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą być radykalne. Już namówienie pociechy do samego wyjścia do lekarza, może przysparzać rodzicom nie lada problem. Bezspornie, istnieją chlubne wyjątki i niektóre maluchy z rozkoszą siadają w fotelu oraz pozwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale przeważają te, które stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie oddziałuje na dziecko pozytywnie. W jaki sposób w tej sytuacji ma obowiązek zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zapewnić pociechę, iż dentysta pragnie dla jego zdrowia jak najprawidłowiej. Warto zwracać uwagę na to, aby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim wypada uprzedzić brzdąca jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie wtrącić o ewentualnym bólu tak, by dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na protetyka warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie niepewności. Terminem dentofobia określa się przerażenie przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę krępującą przypadłość mają kłopot ze spokojnym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej przypadłości, wypada się jej doszukiwać już w dzieciństwie pacjentów. Być może już od malutkiego potomka byli utwierdzani w przekonaniu, że dentysta to znany z przysłowia sadysta, które go celem jest sprawienie bólu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić