Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Użytkowanie wózków widłowych, tak samo jak i innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z potrzebą wymiany opon. W czasie pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w części przypadków nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakiej nawierzchni takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Opole Lubelskie zużyła się zbyt mocno, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa rodzaje tego typu opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pneumatyczne opony do wózka widłowego Chełm, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają dobre właściwości amortyzujące.

Bardzo dobrze się sprawdzają do jazdy po dużych nierównościach, oraz transportowania delikatnych, wymagających ostrożności rzeczy. Wśród tej grupy opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W wielu zastosowaniach lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Środek w nich jest wypełniony mieszanką gumową, co ma przełożenie na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma w ich przypadku problemów z przebiciem i utratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon cechuje się też nieco mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy będzie trzeba przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić