Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze sportowego tłumika

Posiadacze osobowych samochodów często się decydują na poprawienie ich osiągów czy wyglądu. Różnych możliwości na to jest parę, zaczynając od drobniejszych wizualnych elementów czy malowania, poprzez wymienienie tłumików albo felg, aż po większe ingerencje w układ zawieszenia czy silnik. W szczególności chętnie modyfikacjom zostaje poddany układ wydechu, bo nie wiąże się z jakimiś dużymi wydatkami, a równocześnie pozwoli na poprawę osiągów auta, a jednocześnie i dźwięku wydawanego przez niego.

Rzecz jasna niezwykle istotne przy takich modyfikacjach jest to, żeby zgodne one były z aktualnie obowiązującymi przepisami, gdyż w przeciwnym wypadku można będzie stracić dowód rejestracyjny. Jeżeli ktoś decydował się będzie na taką zmianę to przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na jakość wykonania i parametry techniczne kupowanych elementów.

Jest to o tyle ważne, że tłumiki przelotowe są oferowane przez sporo różnych firm, takich jak chociażby RM motors, ale w pewnych sytuacjach z poziomem wykonania nie jest najlepiej. Taki tłumik powinien być zrobiony z solidnych, dobry materiałów, oraz rzecz jasna dobrze dobrany do danego modelu. Duże znaczenie będzie też miało to, czy jego podstawowym przeznaczeniem będzie poprawienie osiągów, to znaczy przyspieszenia czy mocy, czy jednak bardziej kwestia wyglądu. Spora ilość posiadaczy samochodów także się decyduje na downpipe audi, co jeszcze może dodatkowo polepszyć osiągi, lecz tu istotne też będzie, aby te części były dobrane dokładnie do posiadanego auta.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić