Jakie rozwiązania mają niepełnosprawne osoby w kierowaniu autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów życia, w tym również wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z ważniejszych rzeczy na przykład jest przygotowanie samochodów do kierowania przez osoby, które mają na przykład problemy z nogami.

Przy nich tradycyjne naciskanie hamulca czy gazu nie wchodzi w grę, lecz na rynku jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH Veigel, a całe sterowanie realizowane jest przy pomocy dźwigni albo pokrętła. Można go zamontować w dużej części aut wyposażonych w automat, i umożliwia płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości układ ten pozwala na pełne kontrolowanie samochodu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Duże regulacyjne możliwości pozwalają każdemu z użytkowników dostosować położenie do swoich potrzeb, co też przełoży się na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre modele takiego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcje, bardzo przydatne przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego też urządzenie to jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić