Kurort turystyczny wywołujący idealne wrażenie na osobach, które na urlop wyjeżdżają do Chorwacj

Mali Lošinj to cudowne miasteczko – wyspa z oszałamiającymi krajobrazami. Na początku było miastem portowym, jak wiele innych miast w Chorwacji. Prawdziwe życie toczy się tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się na spacer długa uliczką nadmorską.

Mali Losinj położona jest w dużej zamkniętej zatoce pośród pobliskich wysp, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas 12 mających chorwackie korzenie rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za piękną naturę, a także sporo obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji da się znaleźć na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród obiektów godnych zobaczenia bez wątpienia wymienić można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego wywodzącego się z Chorwacji botanika a także pomnik Josipa Kasmana, sławnego w wielu krajach śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już ta lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym zauważenia. Chorwacja już od wielu lat znajduje się w spisie krajów chętnie odwiedzonych.

Na tyle cudowne wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzin. Wielbiciele cudownych plaż powinni zobaczyć te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie z pewnością wpiszą się też zatoki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tu kąpiele oraz wypoczynek w cieniu sosen. Podana wysepka jest świetnym miejscem na wakacje. Bez wątpienia, jej uroku nie można będzie zapominać. Niezależnie od faktu, jak ktoś lubi wypoczywać, wyszuka tutaj coś dla siebie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić