Które opony zakupić – opony samochodowe sezonowe oraz całoroczne?

W wypadku opon samochodowych istotą jest między innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy możemy pozostać dopuszczeni do jazdy pojazdem. Jeżeli bieżnik jest wybitnie starty w zasadzie mówimy, że pojazd podróżuje na „łysych oponach”. Wówczas auto nie powinno odjeżdżać na drogę, bo stwarza niebezpieczeństwo również dla innych kierowców, jak oraz dla samego siebie.

Toteż w wypadku startego bieżnika trzeba wymienić opony na nowe. Co prawda tak zwany „niedzielny kierowca” nie zna tego problemu, bo okazjonalnie użytkuje swój pojazd, jednak są sytuacje, gdzie i on jest zmuszony do zmiany opon. Idealnie bo wiemy, że ogumienie ma obowiązek być zmieniane przynajmniej raz do roku – mobilna wulkanizacja Szczecin. Ze względu na nawierzchnie oraz temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący również wiosnę) i zimowy (z jesienią włączywszy). W owym czasie to należy wymienić opony, jednak każda bardziej zorientowana osoba będzie wiedzieć, iż nie jest to konieczność, ponieważ jesteśmy w stanie kupić tak oznaczane opony całoroczne.

Mamy prawo jednak mieć komplet opon letnich oraz zimowych i jeżeli właściwie eksploatujemy swój pojazd, zamiast co roku kupować nowatorskie możemy je zmieniać, dotąd do dopóki nie stracą swej przyczepności. Co ważne mamy parę typów bieżnika w zależności od tego po jakiej nawierzchni będzie poruszał się pojazd. Może to być bowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wówczas opony mają bieżnik gruby, wypukły i głęboki. Kiedy jeździmy po miejskich ulicach i autostradach najlepsze są opony bieżnikowane drobnymi i stosunkowo płaskimi rowkami, a w wypadku nawierzchni pośredniej między terenową, a uliczną najpoprawniej sprawdza się bieżnik o rowkach przeciętnej głębokości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić