Zaburzenia lękowe u dzieci a wizytacja u psychologa

Cechą reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, nieraz nazywane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak kolosalne, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie obawiać – pomóc ma prawo terapeuta dziecięcy gdańsk. Stąd także objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, mogą jednak pojawić się niejednokrotnie w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ewentualnie ucisk w skroniach, a też w szeregu przypadków pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś kiepskiego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić