Z jakich surowców są robione dywany podłogowe

Wybór odpowiedniego dywanu do salonu czy pokoju wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się na początku wydawać. Należy bowiem mieć na uwadze na parę ważnych kwestii, żeby wszystko nie tylko odpowiednio się prezentowało, lecz również było praktyczne oraz funkcjonalne. Dywany kupować można w stacjonarnych sklepach, ale też w sieci, chociażby odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy. Decydując się na taki zakup trzeba przede wszystkim zastanowić się nad wymiarami.

W porównaniu z wykładzinami dywany prostokątne najczęściej nie są położone na całą powierzchnię podłogi, a tylko na jej jakiś kawałek. Niektórzy z właścicieli domów przykrywają jej dużą część, inni wolą bardziej minimalistyczną wersję, z niewielkim dywanem pośrodku. Jednak bez względu na wielkość takiego dywanu istotne jest, aby nie blokował on otwierania drzwi. Te oczywiście w razie konieczności da się przyciąć, jednak jeśli nie będzie to konieczne, to raczej należy unikać takiego rozwiązania.

Znacznie lepiej będzie, jeżeli dywan sznurkowy do salonu zostanie tak ułożony, żeby pozwolił na bezproblemowe zamykanie i otwieranie. Następnym aspektem jest kolorystyka. Tu możliwości są naprawdę nieograniczone, ponieważ wytwórcy prześcigają się w prezentowaniu kolejnych wzorów i motywów. Czy kolor znalezionego dywanu harmonizował będzie z resztą wyposażenia, czy jednak będzie mocny kontrast – to zależy już od tego, co przyjdzie do głowy właścicielowi. Podczas wyboru warto zwrócić też swoją uwagę na skład surowcowy.

Zarówno dywany klasyczne jak również chodniki do przedpokoju na metry wykonane być mogą między innymi z prawdziwej wełny, która zapewnia przyjemny dotyk i miękkość. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli również akryl, który jest do wełny dość podobny, lecz znacznie tańszy od niej. Dużym plusem dywanów akrylowych jest bardzo dobra termiczna izolacja, a także odporność na utratę kolorów pod działaniem promieni słonecznych. Sporym zainteresowaniem klientów zaczęły się też cieszyć wycieraczki pod drzwi zrobione z polipropylenu, materiał ten jest bowiem odporny na wodę i wilgoć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić