Wyjazd na Malediwy – idealny raj na ziemi

Kto nie odwiedził jeszcze tego rajskiego kącika świata, powinien się pospieszyć. Malediwy – archipelag 1190 wysp i wysepek, rozrzuconych na Oceanie Indyjskim, jakim grozi całkowita zagłada. Wyspy wynurzają się tylko 2 metry nad poziom wody, jeśli w związku z tym gospodarka energetyczna świata będzie dalej prowadziła w kierunku generalnego efektu cieplarnianego, ten anielski świat może zostać bezpowrotnie wchłonięty przez wody oceanu.

Malediwy wczasy, to epokowy do końca życia pobyt w otoczeniu lazurowej wody, białych plaż, gdzie klimat równikowy gwarantuje niezmiernie rozkoszną wakacyjną temperaturę – średnia wynosi 27 stopni – więcej na wakacje last minute. Efektowne hotele, bungalowy na palach daleko od brzegu, z przeszklonymi podłogami, aby oddychając oceaniczną bryzą można było admirować podwodny świat morskich zwierzaków.

Dużo par z pełnego świata przyjeżdża tutaj w ramach podróży poślubnej, drugim zakątkiem świata, wartym podkreślenia ceremonii weselnej jest Tajlandia last minute. Tutaj także odnajdziemy egzotyczne plaże, perfekcyjną roślinność, bezpiecznych ludzi i fantastyczny odpoczynek. Planując wakacyjny wyjazd, dobrze jest zapoznać się z klimatem panującym w kraju docelowym. Najlepszym od czasu do czasu na egzotyczne wakacje jest stworzona przez nas zima, Malediwy wczasy, od grudnia do kwietnia są skąpane w słońcu, temperatura blisko 30 stopni, nie ma deszczu. Planując wyjazd między wiosną a jesienią, musimy się liczyć z częstymi opadami deszczu i zachmurzonym niebem. Mamy prawo w związku z tym oszukać zimę oraz w grudniu przywieźć do domu ładną opaleniznę.

Na wyspach podróżnicy mają ponad 70 kurortów. Obfitość egzotycznej flory olśni każdego – ananasy, mango, pomarańcze – to baza wakacyjnej diety, prócz cudownych dań z najświeższych ryb oraz owoców morza. W chwilach wytchnienia od uroczych białych plaż, wolno czas wypełnić zwiedzaniem miasta Male, w jakich mieszka około 65 tys. ludzi, miasta meczetów – Malediwy osiedlają muzułmanie. Również zimą warto odwiedzić inny egzotyczny kraj.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić