Rehabilitacja zębisk u młodzi ludzie pod narkozą – jak przygotować potomka do odwiedzin u dentysty i zabiegu?

Leczenie zębisk pod narkozą u młodych ludzi jest rozwiązaniem stosowanym w wypadku, kiedy dziecko jest zanadto małe lub ewentualnie nadmiernie nieśmiałe, by wytrzymać zabieg stomatologiczny bez znieczulenia. Narkoza jest także stosowana w wypadku skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, takich jak leczenie kanałowe lub ewentualnie usuwanie zębów mądrości. Nim doktór dentysta zdecyduje się na leczenie zębisk pod narkozą u dziecka, musi wnikliwie zbadać stan zębów i zdrowie dziecka, aby upewnić się, iż jest to bezpieczne.

Lekarz musi też uskutecznić wywiad z rodzicielami lub opiekunami, żeby zapoznać historię medyczną dziecka oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do narkozy. Leczenie zębów pod narkozą u dzieci jest prowadzone przez anestezjologa w specjalistycznym ośrodku lub szpitalu – ukruszony ząb. Rodzice lub opiekunowie dziecka muszą zostawić je w odpowiednim wieku w szpitalu bądź też ośrodku, gdzie zostanie przygotowywane do zabiegu. Maluch jest podłączane do wyjątkowego wyposażenia obserwującego jego stan, takiego jak pulsoksymetr, jaki mierzy poziom tlenu we krwi.

W trakcie zabiegu lekarz dentysta wstrzykuje dziecku dobre dawki leków, które powodują, iż dziecko zasypia i traci świadomość. W tym czasie lekarz może przeprowadzić zabieg stomatologiczny, taki jak wypełnienie ubytku lub leczenie kanałowe. Po zabiegu pociecha jest odkładane na nadzwyczajne nosze, gdzie pozostaje pod dozorem anestezjologa, aż do całkowitego wybudzenia. Kuracja zębów pod spodem narkozą u młodych ludzi jest bezpieczne, jeżeli jest przeprowadzone przez wykwalifikowanego anestezjologa.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić