Przedłużanie rzęs – zalety

Nikt nie może zaprzeczyć, że zabieg ten ma kilka zalet: pozwala uzyskać piękny wygląd, dłuższe rzęsy bez konieczności czekania na ich wzrost, a także jest praktyczny. Prawidłowo zamocowane przedłużki pozostają na swoim miejscu przez kilka miesięcy. Kosmetyczka przed montażem musi dobrać długość, grubość i kąt krzywizny przedłużek tak, aby odpowiadały twarzy i oczom klientki, aby trwale upiększyć jej wygląd. Sesje korekcyjne są niezbędne, aby efekt pozostał harmonijny. Rzęsy zawsze kończą wypadaniem i jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, w końcu zauważymy asymetrię porównując dwoje oczu lub dwie powieki tego samego oka.

Przy przedłużaniu rzęs nie musimy już używać tuszu do rzęs, dzięki czemu oszczędzamy czas. Nie ma potrzeby dodawania tuszu do rzęs na przedłużeniach, ponieważ te ostatnie są już w kolorze czarnym (zwłaszcza gdy są wykonane z futra norek). Dodatkowo, gdy naturalne rzęsy są pokryte maskarą, czasami tworzą grudki i często też zauważamy małe kuleczki tuszu, które nie są zbyt eleganckie, a rzęsy syntetyczne są raczej lekkie i zawsze dobrze wyrównane. Przedłużanie rzęs jest ogólnie wygodne w noszeniu. Sztuczne rzęsy są również miękkie i elastyczne oraz mają naturalny kolor. odżywki do rzęs – jaką warto kupić?

Przedłużanie rzęs – wady

Niestety wady związane z przedłużaniem rzęs przewyższają ich zalety. Zabieg ten jest kosztowny i kończy się utratą przedłużeń i naturalnych rzęs. Wymaga również regularnych sesji poprawek. Do powtarzających się należy również materiał, z którego wykonuje się przedłużanie, zniekształcenie rzęs syntetycznych, schorzenia oczu, reakcje alergiczne, osłabienie rzęs naturalnych, zakaz stosowania kosmetyków wodoodpornych oraz dwufazowych zmywaczy do makijażu (ponieważ mogą one stopić klej). niedogodności. Żywotność naturalnej rzęsy wynosi od 100 do 150 dni.

Po odpadnięciu zostaje zastąpiona nową rzęsą. To wyjaśnia, dlaczego przedłużane rzęsy wypadają razem z rzęsami naturalnymi. Opadające rzęsy pozostawiają na powiece pustą, mało estetyczną powierzchnię. Salony kosmetyczne oferują zatem sesje retuszu sztucznych rzęs, aby rozwiązać ten problem.

Zabiegi wydłużające i retuszujące przedłużanie rzęs są bardzo drogie.

Aby je wykonać, będziesz też musiał spędzać długie godziny na leżeniu ze swoją kosmetyczką. Sztuczne rzęsy wykonane są z futra norek syberyjskich, włókien syntetycznych lub włókien jedwabno-poliestrowych. Materiały te mogą powodować reakcje alergiczne u osób o wrażliwych oczach i skórze. Klej używany do mocowania sztucznych rzęs może powodować podobne podrażnienia.

Dodatkowo rzęsy przedłużone po pewnym czasie mogą się odkształcić, a tym samym obwisać, zmienić kształt lub stracić elastyczność. Nasz wygląd traci wtedy swoje piękno, a oczy wydają si smutniejsze i mniejsze. Przedłużanie rzęs nie jest zalecane dla osób cierpiących na alergie, schorzenia dermatologiczne i okulistyczne. To samo dotyczy kobiet, które przeszły operację plastyczną oczu, mają kruche rzęsy, cierpią na zapalenie spojówek lub mają wrażliwą skórę wokół oczu.

Podczas zabiegu rzęsy naturalne muszą unieść ciężar kleju i rzęs sztucznych, co ma tendencję do ich uszkadzania i wypadania. Ponadto decydując się na przedłużanie rzęs, należy przestrzegać pewnych zasad. O niektórych z nich wspomnieliśmy już w tym artykule. A oto kolejna: przy przedłużaniu rzęs nie wolno używać kosmetyków o gęstej i tłustej konsystencji.

Porównanie przedłużania rzęs z innymi metodami

Czy istnieją inne sposoby na upiększenie kobiecego wyglądu? Tak, istnieją różne metody, dzięki którym można uzyskać dłuższe i gęstsze rzęsy. Możemy wymienić w szczególności odżywkę do rzęs Nanolash. Produkt wzmacnia, regeneruje i stymuluje wzrost rzęs. Dodatkowo serum Nanolash zagęszcza i intensyfikuje kolor rzęs jednocześnie stymulując ich wzrost. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach od pierwszej aplikacji.

Rezultaty są długotrwałe. Wśród zalet odżywki do rzęs Nanolash możemy wymienić jej naturalny skład. Formuła chroni wrażliwą skórę powiek i ogranicza ryzyko podrażnień. Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich rzęs, możesz również wypróbować kurację polegającą na aplikacji różnych olejków. Zabiegi te odżywiają, regenerują, nawilżają i nabłyszczają rzęsy, ale nie stymulują ich wzrostu. Tusz do rzęs może również wydłużyć rzęsy, jeśli zostanie prawidłowo nałożony. Aby to osiągnąć, radzimy kupić dobrej jakości tusz do rzęs i poznać techniki aplikacji stosowane przez profesjonalnych wizażystów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić