Płytki wykonane z cegieł – ciekawy pomysł na aranżację wnętrza

Poszukując ciekawego pomysłu na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o kupnie płytek wykonanych z prawdziwej cegły. Takie płytki od pewnego czasu cieszyć się zaczęły sporym zainteresowaniem klientów, ponieważ prezentują się bardzo interesująco. Nie są one robione w sposób maszynowy, a wycinane ze starych jakie się uda zdobyć przy rozbiórce budynków.

Tego typu płytki z cegły na ścianę Wrocław nierzadko pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Oczywiście takie cegły po rozbiórce nie będą się nadawały na ścianę, z takich też powodów trzeba je jakoś przygotować.

W tym celu są one cięte na paski o grubości około dwóch centymetrów, przez co z z jednego elementu można wykonać kilka takich pasków. Najcenniejsze są ścianki zewnętrzne, posiadają one najróżniejsze wgniecenia czy obicia, przez co każdy pasek wygląda inaczej. Ale środkowe paski również wyglądają bardzo ładnie, i można z nich wykonać bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się za pomocą specjalnego kleju, uzyskując imitację prawdziwego muru. Ciemny kolor cegły prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, przypominającymi stare zaprawy, ale użyć również można innych kolorów. Sporo firm oferujących takie płytki ma też w swojej ofercie specjalne narożniki, wycinane z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w bardzo ciekawy sposób zabudować krawędzie, na przykład na kominkach czy ścianach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić