Pierścionek zaręczynowy – który zakupić?

Dziś, zaręczyny nie są już wydarzeniem, gdzie zjeżdża się cała rodzina na obiad, a przyszły mąż klęka przed żoną oraz odbywa się poważne zaręczenie i ustalanie daty ślubu. Dzisiaj jest to znacznie bardziej osobista sprawa dla przyszłych małżonków oraz odbywa się to skromnie, znacznie bardziej kameralnie. Pomysłów na zaręczyny jest tyle, ile dusza zapragnie – istotny jest jednak pierścień, pierścionek z diamentem sklep. Im znacznie bardziej innowacyjne tym porządniej będą zapamiętane i dłużej wspominane, jednakowoż nie należy przy tym przesadzić.

Nim mężczyzna zdecyduje się na oświadczyny, musi wyczuć, czy jego partnerka będzie zaspokojona z oryginalnego żadnego pomysłu na wręczenie pierścionka, czy również nie wolałaby kameralnej imprezy w gronie najbliższych czy też poetycznej kolacji. Jeśli wyskoczy ze oryginalnym pomysłem, a jego przyszła żona nie będzie fanką tego rodzaju atrakcji, to niekoniecznie stanie się jego przyszłą żoną. Po prostu w minionej chwili zmieni zdanie, ponieważ błędnie zinterpretuje przekaz.

Panowie, wystarczy jedynie dobra kolacja w ślicznym miejscu, ciepłe słowo, komplement, przepiękny oraz wyśniony pierścionek i nie wypada niczego więcej, żeby usłyszeć tak. Dla każdego podejście do ślubu jest inne i indywidualne. Niektórzy żyją bez ślubu i nie jest to dla nich problem, natomiast dla większej liczby ludzi, ma to znaczenie ogromne. Być może przysłowiowy papierek nie ma większej wartości. Biała sukienka, lista gości oraz wesele w restauracji nie jest fantazją jakiejkolwiek kobiety, a czarny garnitur, limuzyna oraz obrączka, nie są symbolem dla każdego mężczyzny. Dla wielu zaufanie, dwustronny szacunek i wierność to sprawa niekoniecznie podpisanej umowy lub też obrączki na palcu.

Dla wielu wystarczy zapewnienie, że to jest. Ślub przecież nie zmienia wiele w życiu, jeżeli para wcześniej mieszkała razem i wypróbowała się, w czasie wspólnego bycia. W dodatku, jeżeli spotykają się dwie osoby o innych wyznaniach, trudno zdecydować w czyjej wierze ma się ślub odbyć. Sytuacja skrajna, okazjonalnie spotykana, jednak zdarza się oraz wypada ją wziąć pod uwagę. W wielu przypadkach brak ślubu jest kłopotem jeśli chodzi o kwestie prawne, ubezpieczeń, spadkowe. W innych przypadkach nie stanowi to problemu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić