Jaką zabawkę zakupić dziecku, a jakiej unikać?

Wielu z nas, pragnąc nabyć zabawkę dziecku, zastanawia się, jakiego dokonać wyboru. Jaką zabawkę kupić, aby cieszyła dziecko oraz była przez niego użytkowana. Przy kupnie zabawki dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo znaczących aspektów. W głównej mierze wiek dziecka, bowiem każda zabawka powinna być do wieku dostosowana.

Pomyłką jest kupowanie zabawki, jaka będzie dziecku służyła za rok. Ona ma być właściwa w czasie jej podarowania. Ponadto, przy zakupie bierzemy pod uwagę płeć dziecka, nie oznacza to jednak, iż chłopiec nie może zdobyć lalki, a dziewczynka autka – wobec tego dopasuj zabawki na sklep z zabawkami. Jeżeli dziecko ma już dwa czy trzy lata, ma ono już własne zainteresowania, należałoby je zaznajomić i zakupić zabawkę, jaka te zainteresowania pozwoli rozwinąć.

Nie należałoby kupować zabawki, która jest spełnieniem naszych fantazji. Tu należy wziąć pod szczególną uwagę dziecka potrzeby, możliwości, zainteresowania. Nie należałoby realizować własnych niespełnionych fantazji i obdarowywania nimi naszego dziecka. Ono, bo nie jest nami i taka zabawka ma prawo być wyłącznie kolejną rzeczą, która znajdzie się w kącie. Zakup zabawki dla dziecka, powinna być rzeczą przemyślaną. Jeśli nie znamy dziecka, które planujemy obdarować, wtenczas należałoby nabyć podarek neutralny np. zbiór bajek, które z pewnością mama przeczyta, a dziecku pozwolą rozwinąć fantazję oraz pozwolą przeżyć oryginalną przygodę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić