Jak przyzwyczaić psa do zostawania w mieszkaniu – szkolenie psów pomoże

Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Czworonóg zostający w mieszkaniu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko dookoła, raz za razem też załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma wobec tego po powrocie masę sprzątania, a oprócz tego jeszcze ma obowiązek przysłuchiwać się skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia przeważnie ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co sprawiło u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji może zrobić właściciel? W szczególe pieska do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeżeli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno zacząć od wybitnie prostych treningów takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na parę minut lub wybrać się na wyjątkowe szkolenie by uzyskać pomoc – szkoła dla psów. Oprócz tego nie można też pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, których gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu można zabrać najpierw psa na dłuższy spacer – niech się poprawnie wybiega i zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ukochane zabawki. Zawodowcy są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, przenigdy nie musimy martwić się, że nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić