Jak dbać o trwałość skrzyni biegów w aucie?

Nie każdego stać na innowacyjne auto, które dopiero co zjechało z linii produkcyjnej oraz wspaniale przedstawia się w salonie samochodowym. Z tego powodu wielu z nas poszukuje okazji w Internecie albo w komisach samochodowych czy lokalnych ogłoszeniach, pragnąc zakupić porządne auto za dobrą cenę. Niestety nie jest to proste, bowiem oszuści wyraźnie zacierają ręce na nich nie podejrzewających ewentualnych kupców.

Na szczęście są pewne zasady, jakimi wypada kierować się przy zakupie auta, aby nie popełnić jednego z największych, kosztujących nas masę pieniędzy błędu. Co więc należy robić? Po pierwsze, nie wierzmy w cuda – jeżeli na rynku jakieś auto kosztuje mniej więcej tyle samo, z różnicą kilkuset złotych, to odszukanie okazji wartej parę tysięcy mniej musi wzbudzać podejrzenia. Nie wierzmy w cuda – bądźmy bojaźliwi, sprawdzajmy. Mamy do tego prawo, a właściwie jest to stworzony przez nas obowiązek – jeśli już jedziemy po auto, to weźmy ze sobą profesjonalistę, mechanika, najpoprawniej takiego, który posiada własny sprzęt umożliwiający sprawdzenie auta pod kątem tego, co przeszedł przez cały czas eksploatacji, a wierzcie, iż zdarzają się w gruncie rzeczy cuda – warto także wykorzystać czy warto stosować płukanke do silnika. Kto nie słyszał historii o znajomym, który zakupił rzekomo okazyjnego mercedesa, nie sprawdził go, a po jakimś czasie okazało się, iż jest to połączenie dwóch aut? Niewiarygodne a jedna zdarza się. Jeżeli nie mamy możliwości zabrania ze sobą mechanika, po prostu poprośmy właściciela o możliwość udania się do stacji kontroli pojazdów, tam z pewnością sprawdzą auto i wydadzą werdykt, jeśli nie będzie na to pozwalał, to oznaka, że z pewnością coś ukrywa.

Następna sprawa to dokumenty – pamiętajmy, żeby je sprawić, niemniej jednak nie wierzmy w nie jak w świętość, pieczątki albowiem nie są uciążliwe do podrobienia. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach, lecz równolegle każdy z nas myśli, że nigdy w życiu nic złego mu się nie stanie, w takim razie właściwie po co ma się ubezpieczać? Tym bardziej po co ma ubezpieczać swoje auto od wypadku, przecież jest dobrym kierowcą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić