Irygacja dużych ogrodów

Jednym z w największym stopniu kultowych sposobów podlewania ogrodu jest stosowanie konewki bądź węża ogrodowego. Węże ogrodowe na ogół zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, używane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są komfortowe ze względu na to, iż umieją nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest instalacja instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy oraz przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie projektowania wyznaczyć odpowiednie miejsca, w których chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku bądź usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć mogłoby się wydawać, iż utrzymanie trawnika w dobrej kondycji jest proste – takowe nie jest. Wymaga dużej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić