Dlaczego francuski buldog jest idealnym psem do domu z dziećmi

W różnym okresie czasu różne rasy psów miały duże powodzenie. W ostatnich latach to właśnie spotkało buldoga francuskiego, bowiem te urocze psy ze względu na swoje zalety stały się naprawdę popularne. Nie są one dużymi psami, mają maksymalnie do 35 centymetrów na wysokość i wagę kilkunastu kilogramów. Niejednej osobie przypominają one nietoperze, a to z uwagi na odstające,, wielkie uszy. Buldogi francuskie są bardzo łagodne i przyjacielskie, z tego też powodu idealnie się nadają do domów i mieszkań, w których mieszkają małe dzieci. W łatwy sposób nawiązują one relacje i mocno się przywiązują do swoich właścicieli, a równocześnie są bardzo energiczne i wesołe.

Jednak należy uważać na ich nieco zadziorny charakter, ponieważ między samcami tej rasy może dochodzić do różnych konfliktów. Nie ma również dużych problemów z opiekowaniem się nad tymi psiakami. Rzecz jasna potrzebują one regularnego wyprowadzania, które pomoże utrzymać je w dobrej formie fizycznej, ale wcale nie trzeba z nimi przemierzać wielu kilometrów każdego dnia.

Z tego też powodu świetnie będą się sprawdzać zarówno u osób wypoczywających aktywnie, jak też tych którzy wolą poleniuchować. Są równocześnie towarzyskie i wesołe, pamiętać jednak trzeba że dłuższa samotność niekoniecznie będzie im dobrze.

Podejmując decyzję o zakupie psa tej razy należy pamiętać, żeby kupować go jedynie w jakiejś sprawdzonej hodowli. Taką bez problemów się znajdzie w internecie, wpisując na przykład hasło buldog francuski hodowla, jest to o tyle ważne że wtedy ma się pewność co do charakteru.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić