Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak się je wykonuje

Gastronomiczne obiekty, jakie używają w kuchniach dużo najróżniejszych tłuszczy, dbać muszą o ich właściwą utylizację. Bezpośrednie wylewanie do kanalizacji nie jest możliwe, bowiem przepisy na to nie pozwalają. Dlatego też w takich sytuacjach niezbędne będzie zainstalowanie specjalnego separatora tłuszczu, który oczyści odpowiednio ścieki z takich substancji. Podczas instalacji separatora trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. W pierwszej kolejności należy do dobrać parametrami do tego, co będzie spływać do niego z kuchni.

Poza tym należy go ustawić w takiej lokalizacji, żeby zapewnić łatwość dostępu. Wynika to z tego, że regularnie trzeba będzie wykonywać serwis separatorów, i firma która się tym będzie zajmować musi mieć łatwy dojazd. Rzecz jasna takie firmy gotowe są na wiele różnych sytuacji, dysponują też sprzętem mającym spory zasięg, lecz zdarzają się przypadki, że nawet to nie pomoże. Wszystko jest do zrobienia, ale jeżeli będzie trzeba wykonywać jakieś nietypowe działania, to być może czyszczenie separatorów cena będzie też trochę inna.

Podczas użytkowania separatora w jego wnętrzu będą się gromadzić odseparowane tłuszcze, dlatego też co jakiś czas trzeba się ich pozbyć. Taki czyszczenie separatorów Śląsk wykonane być musi przez firmę mającą niezbędne uprawnienia, a także wcześniej wspominany pojazd do gromadzenia takiego ładunku. Z reguły tego typu serwis odbywa się raz na kilka tygodni, ale za każdym razem należy indywidualnie to ustalić.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić