Ćwiczenia z terapii SI oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Rekomendowane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA oferuje ćwiczenia rehabilitacyjne z zaakcentowaniem zasad SI. Tego typu terapia si Śląsk dedykowana jest dla dzieci z schorzeniami. Poszczególne zabiegi mają miejsce po zaznajomieniu się z historią lekarską małego pacjenta. Każdy pacjent jest też traktowany na indywidualnych zasadach. Ćwiczenia mają za zadanie pomoc dla dzieci nadpobudliwych oraz z problemami na tle emocjonalnym.

Jeśli dziecko ma problemy w nauce, to również diagnoza si Śląsk skierowana jest do niego. Z innych rozwiązań proponowana jest terapia skolioz techniką FITS a także udzielane jest wsparcie w leczeniu wad postawy oraz w zespole Aspergera. Pomoc specjalistów z placówki powoduje, że podopieczni mogą lepiej się odnaleźć w codziennym życiu.

Najczęściej wybierana jest rehabilitacja niemowląt i dzieci metodą NDT – Bobath. Biorą w niej udział maluchy z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia albo dzieci urodzone wcześniej. Po terapii dziecko z zaburzeniami ruchu może w przyszłości samodzielnie egzystować. Wszystkie ćwiczenia małego dziecka poprzedzane są dokładną diagnostyką. Zajęcia takie jak terapia si śląskie odbywają się w specjalnie wyposażonych salach. Maluchy mogą doskonale się rozwijać, a dopełnieniem rehabilitacji są ćwiczenia domowe. Rehabilitanci szczegółowo wskazują rodzicom, co trzeba robić.

Dużą zaletą placówki jest to, że eksperci de facto wsłuchują się we wszystkie potrzeby dzieci. Poza profesjonalizmem cenione jest ukierunkowane na empatię oraz wyważone nastawienie do młodych podopiecznych. Rodzice, którzy dotychczas zdecydowali się na to, by ich dzieci brały w tym miejscu udział w terapii są z tego zadowoleni. Centrum RÓWNO –WAGA cieszy się uznaniem oraz zaufaniem wśród rodziców oraz maluchów. Choroby są skorygowane i w rezultacie maluchy mogą czuć się wyjątkowo komfortowo. Dobrze będzie sprawdzić stronę www ośrodka, by sprawdzać, co jest proponowane.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić